Silicone Treadmil Oil Prounol

Dlaczego należy regularnie dbać o stan bieżni?

Treningi na bieżni elektrycznej to niewątpliwie przyjemność, ale przede wszystkim doskonały sposób na zachowanie formy, szczególnie w zimowych miesiącach, kiedy pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.


Dlaczego konserwacja jest ważna?

Jeśli postanowiłeś zakupić bieżnię do ćwiczeń w zaciszu domowym, powinieneś wiedzieć, że regularne czyszczenie i smarowanie bieżni zapobiega awariom sprzętu, przedłuża jego żywotność oraz podnosi komfort i bezpieczeństwo treningu. Dlatego ważne jest systematyczne sprawdzanie stanu bieżni i przeprowadzanie konserwacji. Ignorowanie tej potrzeby może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak tarcie taśmy, przeciążenie silnika i spowolnienie jego pracy, co może negatywnie wpłynąć na jakość treningu. Chyba nie chcesz, aby Twój sprzęt sportowy był niesprawny? Sięgnij więc po olej do konserwacji bieżni, a będziesz mógł się cieszyć bezpiecznym i bezawaryjnym działaniem bieżni.

Prounol olej silikonowy do bieżniJaki środek wybrać?

Najpopularniejszym i najczęściej polecanym przez ekspertów środkiem do konserwacji jest olej na bazie silikonu. Olej silikonowy do bieżni Prounol Treadmill Oil jest wykonany w 100% z silikonu i spełnia wymagania wszystkich głównych producentów bieżni. Utrzymuje się na powierzchni dłużej niż inne rodzaje smarów. Ponadto nie pozostawia lepkich śladów na urządzeniu i jest bezpieczny w użyciu na gumowych powierzchniach. Olej do bieżni nie pozostawia również przykrych zapachów ani plam na powierzchni po nałożeniu i wytarciu. Jest całkowicie bezpieczny w kontakcie ze skórą.


Jak prawidłowo konserwować bieżnię?

Kupiłeś olej do bieżni ale nie wiesz co dalej? Spokojnie, konserwacja bieżni elektrycznej naprawdę nie jest trudna! Przede wszystkim najpierw należy odłączyć sprzęt od zasilania. Lubrykant należy nanieść pod pasem bieżni po obu jej stronach. Pomocna będzie w tym pipeta, dzięki której łatwo odmierzysz optymalną ilość olejku. Zaaplikuj 5-10 ml i rozprowadź pod pasem wykonując kształt fali, a następnie podłącz bieżnię i spaceruj po niej przez około 3 minuty, aby dokładnie rozprowadzić olej. Czynność tą należy powtarzać po każdych 30-60 godzinach pracy bieżni.

Olej silikonowy do konserwacji bieżni


Rób to regularnie!

Zakup bieżni do domu to niemały wydatek, dlatego warto zadbać o to, aby działała prawidłowo przez długi czas. Nie czekaj, aż zacznie dziać się coś niepokojącego. Konserwuj bieżnię systematycznie wykorzystując olej do bieżni Prounol, a będzie Ci sprawnie służyła przez długi czas.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.