Jak prawidłowo stosować olej do konserwacji bieżni?

Jak prawidłowo stosować olej do konserwacji bieżni?

Czy Twoja bieżnia wymaga konserwacji? Nie wiesz, jak to zrobić? Przygotowaliśmy krótki przewodnik pokazujący, jak prawidłowo smarować pas bieżni. Przeczytaj nasze wskazówki, a przekonasz się, że konserwacja bieżni jest naprawdę łatwa.

Bieżnia elektryczna to najczęściej wybierany sprzęt sportowy do ćwiczeń w domowym zaciszu. Płynnie działająca bieżnia gwarantuje udany i przyjemny trening. Aby służyła nam bezawaryjnie, warto regularnie sięgać po olej do konserwacji bieżni, który szybko, precyzyjnie i bezpiecznie nasmaruje przestrzeń między pasem a płytą bieżni. Profesjonalny olej silikonowy do bieżni marki Prounol skutecznie redukuje hałas, zmniejsza tarcie, zapobiega chybotaniu pasa, chroni przed zarysowaniami oraz konserwuje pas i płytę bieżni. Olej jest idealny do użytku komercyjnego w profesjonalnych studiach fitness, a także do użytku domowego.

Smarowanie bieżni spędza Ci sen z powiek?

Kupiłeś olej do konserwacji bieżni i nie wiesz co dalej? Zastanawiasz się, ile produktu zaaplikować i gdzie dokładnie trzeba go nałożyć? Bez obaw! Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a konserwacja przebiegnie szybko i sprawnie:

  • Odłącz bieżnię od zasilania i wyczyść suchą szmatką obszar pomiędzy płytą bieżni a pasem.
  • Nałóż niewielką ilość oleju silikonowego pod pas: 40 cm od pokrywy silnika i 10-15 cm od krawędzi pasa. Wyciśnij olej w kształcie fali na długości 30-40 cm.
  • Użyj 5-10 ml oleju na stronę. Oznacza to 2-3 naciśnięcia aplikatora.
  • Powtórz ten proces po drugiej stronie bieżni.
  • Włącz zasilanie i chodź po bieżni przez około 3 minuty, aby równomiernie rozprowadzić olej na całej powierzchni pasa.
  • Pamiętaj, aby smarować bieżnię co 30-60 godzin pracy.
Prounol olej silikonowy do konserwacji bieżni
Prounol olej silikonowy do konserwacji bieżni
Prounol olej silikonowy do konserwacji bieżni
Prounol olej silikonowy do konserwacji bieżni

Zobacz jak ten proces wygląda krok po kroku na naszym video:

 

Jak właściwie odmierzyć ilość oleju?

Wybierając olej silikonowy do bieżni Prounol możesz mieć pewność, że odmierzysz precyzyjnie potrzebną ilość oleju i zawsze dotrze on nawet w trudno dostępne miejsca.

Oleje Prounol o pojemności 200 ml i 500 ml wyposażone są w ultra precyzyjny aplikator z kontrolą przepływu, który pozwala na aplikację produktu dokładnie tam, gdzie trzeba. Rozwiązanie to jest bardziej wydajne niż elastyczne rurki stosowane w podobnych produktach, ponieważ aplikator jest sztywny i sięga dalej w porównaniu z rurką, zapewnia łatwiejszą i precyzyjniejszą aplikację oraz pozwala na dokładne odmierzenie ilości produktu.

Ciesz się płynną pracą swojej bieżni!

Regularne stosowanie oleju do konserwacji bieżni zgodnie z powyższymi wskazówkami to płynna i bezpieczna praca Twojego sprzętu oraz maksymalny komfort podczas treningów. Ponadto pozwala na przedłużenie żywotności sprzętu sportowego.

 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.