Jakie zastosowania ma smar silikonowy?

Jakie zastosowania ma smar silikonowy?

Skrzypiące drzwi, zacinające się szuflady czy cieknący kran to bolączki w niejednym domu. Takie drobne usterki pojawiają się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, na szczęście można sobie z nimi łatwo poradzić bez konieczności wzywania fachowców. Oczywiście pod warunkiem, że mamy pod ręką smar silikonowy Prounol. Ten wielofunkcyjny produkt naprawdę jest niezastąpiony w wielu domowych awariach. Aby w pełni korzystać z jego doskonałych możliwości, poznajmy właściwości tego produktu.

Czym jest smar silikonowy?

Smar silikonowy Prounol jest skutecznym środkiem smarującym i pielęgnującym, którego bazą są silikony. Produkt tworzy na powierzchniach gdzie jest stosowany trwałą, cienką i gładką warstwę, która nie twardnieje i zachowuje całą swoją  elastyczność. Smar posiada również właściwości antystatyczne oraz hydrofobowe, czyli doskonale wypiera wodę i tym samym chroni powierzchnię przed rdzą. Ten wielofunkcyjny produkt ma bardzo szerokie zastosowania, szczególnie polecany jest do używania na metalu, plastiku i tworzywach sztucznych. Jego lekka formuła sprawia, że smar skutecznie dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Jakie są właściwości smaru silikonowego?

Smar silikonowy charakteryzuje się wysoką lepkością, dzięki czemu skutecznie skutecznie zmniejsza tarcie na częściach metalowych oraz posiada doskonałe właściwości konserwujące i ochronne dla tworzyw sztucznych i gum, w tym przed zamarzaniem i pękaniem spowodowanym niskimi temperaturami.

Smar silikonowy jest niezastąpionym środkiem do konserwacji zamków w drzwiach, zawiasów czy prowadnic szuflad, szafek itp., zapewniając długie i bezawaryjne działanie mechanizmów. Lekka formuła sprawia, że smar silikonowy Prounol skutecznie dociera nawet w trudno dostępne miejsca.

Wielofunkcyjny smar silikonowy Prounol do wszechstronnych zastosowań:

  • zabezpiecza plastik, gumę, silikon i winyl,
  • wydłuża czas użytkowania o-ringów,
  • uszczelnia elementy ruchome,
  • tworzy warstwę poślizgową o wysokiej odporności,
  • izoluje połączenia elektryczne,
  • zabezpiecza przed wilgocią,
  • jest odporny na wymywanie i przywieranie brudu,
  • nadaje połysk i chroni przed pękaniem tworzyw sztucznych.

 

Do czego stosować smar silikonowy?

Dzięki swoim właściwościom smar silikonowy jest uniwersalnym środkiem, który każdy z powodzeniem może stosować w swoim domu czy warsztacie. Możliwości zastosowań jest naprawdę bardzo wiele. W użytku domowym najczęściej sięgamy po niego chcąc naprawić skrzypiące drzwi. Wystarczy odrobina smaru zastosowana na zawiasach aby zapewnić ciche otwieranie i zamykanie drzwi czy okien. Warto również raz na jakiś czas potraktować nim zamki. Doskonale sprawdzi się także przy zacinających się szufladach, roletach itp. Jeśli natomiast zmorą w Twojej kuchni lub łazience jest cieknący kran, zamiast wzywać hydraulika warto sięgnąć po smar i potraktować nim uszczelki.

Smar doceniają również kierowcy, szczególnie zimą, ponieważ doskonale rewitalizuje uszczelki w samochodzie, chroni je przed przymarzaniem i pękaniem. Przy dużych mrozach zmniejsza ryzyko zamarznięcia zamków w samochodach, natomiast zastosowany na kokpicie nabłyszcza, sprawiając że auto wygląda w środku jak nowe. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą stosować smar do konserwacji łańcucha rowerowego.

Smar silikonowy zapewnia ochronę powierzchni metalowych przed korozją i wilgocią, dlatego polecany jest do smarowania części maszyn, mechanizmów precyzyjnych, łożysk i przekładni z tworzyw sztucznych. Doskonale nadaje się również do wszelkich kabli, łańcuchów, łożysk, linek, opon i wielu innych.

Wachlarz zastosowań smaru silikonowego jest jak widać bardzo szeroki. Jeśli szukasz skutecznego preparatu do napraw i konserwacji w Twoim domu, garażu czy warsztacie, wybierz uniwersalny smar silikonowy Prounol.

Smar silikonowy Prounol - przykłady zastosowań

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.